6 zalet gabinetu mobilnego

Łóżko do masażu przypomina dużą walizkę, fot. Kamila Paradowska | Dobra Treść

Dzisiejszy artykuł będzie o mobilnym gabinecie masażu oraz korzyściach, jakie możesz czerpać z masażu w swoim domu.

Mobilny gabinet masażu jest bardzo wygodną formą korzystania z zabiegów. Pojawiam się pod wskazanym przez Ciebie adresem z łóżkiem do masażu. Mam ze sobą oliwkę, wosk do rozluźniania powięziowego, bańki chińskie, kształtki do masażu punktów spustowych, czyli wszystko co jest potrzebne w przebiegu masażu leczniczego, relaksacyjnego lub modelującego sylwetkę. Musisz mieć tylko ręcznik, na którym się położysz. Po każdym zabiegu dezynfekuję sprzęt i wychodzę.

Poniżej 6 zalet masażu mobilnego. Sprawdź, czy to coś dla Ciebie.

6 zalet gabinetu mobilnego

1. Nie musisz pokonywać drogi do gabinetu, gdy jesteś osłabiony, schorowany lub po kontuzji

Masaż mobilny jest jedyną możliwością w sytuacjach, gdy nie jesteś aktualnie w nie najlepszej kondycji, a bardzo potrzebujesz zabiegów. Jesteś po operacji narządu ruchu i potrzebujesz pobudzić słabnące mięśnie? A może po jakimkolwiek innym zabiegu i cierpisz z powodu bólu powodowanego unieruchomieniem? Warto zaprosić masażystę do domu.

Tę opcję trzeba wybrać, jeśli jesteś osobą starszą, dla której dotarcie do gabinetu masażu jest sporym wyzwaniem. W szczególności po ciężkich urazach.

Możesz być również pacjentem geriatrycznym lub opiekunem takiego pacjenta i chcesz zadbać o przeciwdziałanie skutkom przewlekłego leżenia.

2. Możesz skorzystać z masażu podczas pracy zdalnej

Praca zdalna to znakomita okazja do masażu w domu. Możesz zorganizować sobie godzinną przerwę, w czasie której skorzystasz z zabiegu. Po pandemii koronawirusa stało się to powszechne na całym świecie. Przyjeżdżam na umówioną godzinę, wykonuję masaż i wychodzę, a Ty z rozluźnionym i zrelaksowanym ciałem możesz od razu powrócić do pracy.

3. Czujesz się w domu najbezpieczniej, a po masażu lubisz od razu się położyć i odpocząć

Nie lubisz poddawać się masażom w obcych miejscach. Wolisz własne mieszkanie, w którym czujesz się bezpiecznie i komfortowo. Jesteś blisko własnej łazienki. Lubisz odpoczywać na własnych warunkach, w przygotowanym przez siebie oświetleniu, z ulubioną muzyką w tle.

4. Nie lubisz tracić czasu na dojazdy

Masaż mobilny ma tę wielką zaletę, że nie musisz tracić czasu na przemieszczanie się, stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego lub jazdę zatłoczonymi środkami komunikacji miejskiej. Nie musisz się też na długo odrywać od obowiązków lub innych czynności, które wykonujesz w domu. Na godzinny masaż przeznaczasz godzinę i 15 minut (rozkładanie i składanie łóżka, dezynfekcja), a nie 2-3 godziny z dojazdami. Po zabiegu możesz od razu wrócić do przerwanych czynności.

5. Wychowujesz małe dzieci, których nie masz z kim zostawić

Jeżeli wychowujesz małe dzieci, których nie masz z kim zostawić, masaż mobilny jest dla Ciebie. Opieka nad dzieckiem to ciężka praca fizyczna, często okupiona bólem i nadmiernym napięciem mięśniowym. Możesz poddać się zabiegom w czasie, gdy Twoje dziecko akurat śpi. Gdy jest większe, może przebywać w tym samym pomieszczeniu zajęte zabawą, podczas gdy Ty będziesz cieszyć się masażem.

6. Nie musisz wychodzić po masażu na dwór

Lato jest stosunkowo krótkie, a zimne miesiące ciągną się niemiłosiernie. To nic przyjemnego wychodzić na dwór zaraz po masażu, gdy jest się rozgrzanym, trochę sennym i rozleniwionym. Bywa to szczególnie nieprzyjemne po masażu leczniczym, w którym pracowaliśmy nad usunięciem nadmiernego i bolesnego napięcia. W takich przypadkach należy szczególnie zadbać o ciepły ubiór, by nie doszło do wychłodzenia. Korzystając z masażu w swoim domu, nie wystawiasz się na niepotrzebne ryzyko.

Jeżeli jesteś jedną z wymienionych osób lub masz jakąkolwiek inną motywację do pozostania w domu, zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą oraz niezbędnikiem pacjenta.