Kontakt

Barbara Elmanowska, masażystka

Szczecin 

💬 SMS 792 225 292

📩 Mail: barbara@elmanowska.pl

☎️ Telefon: 792 225 292

Niezbędnik pacjenta

Tu znajdziesz informacje o tym jak pracuję, czyli:

 • jak można się ze mną skontaktować
 • gdzie przeprowadzam zabieg 
 • w jakich dniach i godzinach pracuję
 • jakie warianty współpracy ze mną są możliwe 
 • jak przygotować się do masażu
 • jakie są przeciwskazania oraz skutki masażu. 

Jak można się ze mną skontaktować?

Najszybciej i najłatwiej skontaktować się ze mną, pisząc smsa. Najlepiej od razu określić problem lub określić rodzaj masażu, którego Państwo potrzebujecie. Wówczas pozostaje nam już tylko ustalić termin. Więcej informacji o tym, jaki masaż wybrać piszę w tym artykule.


Można również dzwonić, ale nie zawsze mogę odebrać. Jeżeli od razu się połączymy, ustalam od razu szczegóły zabiegu. Jeżeli nie mogę odebrać, w wolnym czasie oddzwaniam. Oczywiście tu też idealna byłaby wiadomość smsowa od Państwa, że dzwoniliście w sprawie masażu i prosicie o wyznaczenie terminu.


Posiadam również Messengera i adres mailowy. Są to skuteczne drogi kontaktu ze mna, choć jednocześnie znacznie powolniejsze. Odpisuję w późnych godzinach wieczornych lub do południa dnia następnego. Jeżeli zależy Państwu na szybkim uzyskaniu pomocy, sms pod numer 792 225 292 jest najlepszą drogą komunikacji między nami.

Gdzie przeprowadzam zabieg?

Pracuję przede wszystkim mobilnie. Dojadę do każdego z pacjentów i wejdę na każde piętro 🙂 Posiadam przenośny, składany stół do masażu, na którym przeprowadzam zabiegi. 


Masuję głównie na terenie Świdnicy. Raz w tygodniu, zazwyczaj w poniedziałki, świadczę usługi we Wrocławiu. Jednocześnie jestem otwarta na klientów z innych miast wokół Świdnicy. 

Czy są możliwe rabaty dla klientów z jednego miasta?

Tak. Stosuję rabaty dla grup pacjentów z jednego miasta, którzy umówią się ze mną w tym samym dniu (od trzech do pięciu osób). 

W jakich dniach i godzinach pracuję?

Jestem w tej kwestii bardzo elastyczna. Zazwyczaj jeżdżę do pacjentów godzinach 12 – 20, ale jeżeli mój klient ma szczególną sytuację i nie może skorzystać z mojej pomocy w podanym przeze mnie przedziale, w zależności od dnia, staram się wyjść naprzeciw. Pracuję zarówno w tygodniu, jak i weekendy. 

Jakie warianty współpracy są możliwe?

Zdarzają się sytuacje, gdy pacjent z różnych powodów nie może lub nie chce, aby zabieg odbywał się u niego w domu. Mogę wówczas wykonać masaż w moim mieszkaniu. To rzadkie sytuacje, ale możliwe. 

Mogę wykonać masaże biurowe WorkSite w firmach, podczas konferencji itd.

Czasami klient jest zainteresowany odbyciem ze mną treningu. Jeżeli jest to dyscyplina, z którą miałam dłuższą styczność, jak najbardziej jest to możliwe.

Jak przygotować się do masażu?

Przed przyjściem

W przypadku masażu leczniczego, czyli klasycznego lub tkanek głębokich, pacjent powinien przyjrzeć się możliwie dokładnie własnym objawom. Zazwyczaj pytam, na czym polega problem. Jaki ból mu towarzyszy? Czy ból pojawia się również w spoczynku, czy też podczas konkretnych ruchów? Jakie to są ruchy? Jakie czynności sprawiają trudność? Jaki jest zakres ruchu? Jak intensywny jest to ból w skali od 1 do 10? Kiedy pojawił się problem? W jaki sposób? Czy nagle? A może nawarstwiał się od dłuższego czasu? Czy ból promieniuje? Jaką pracę wykonuje pacjent? Jaki styl życia prowadzi?
Im więcej mi Państwo opowiecie o własnym problemie, tym lepiej będę umiała pomóc, bo tym szybciej rozpoznam jego źródło. 

Przed pierwszym zabiegiem proszę również o wypełnienie ankiety, w której znajdują się pytania o choroby, na które cierpi pacjent, bardzo ważny punkt dotyczący chorób nowotworowych, zmian skórnych oraz ewentualnego uczulenia na środki stosowane w masażu. Do ankiety dołączona jest zgoda pacjenta na wykonanie przeze mnie masażu. Z treścią można zapoznać się tutaj (tu ankieta). 

Podczas masażu

Do masażu należy przygotować większy ręcznik, zakrywający powierzchnię stołu. W zależności od masowanego rejonu ciała, pacjent odsłania tylko tę część, o czym informuję przed przystąpieniem do zabiegu. Jak również o pozycji w jakiej należy się położyć na łóżku. Najczęściej przodem, czyli na brzuchu; tyłem, czyli na plecach lub na boku. 

Podczas masażu bardzo ważna jest komunikacja ze mną. Informowanie o bólu, dyskomforcie, wszelkich odczuciach, które pojawiają się w trakcie. Podczas kolejnych zabiegów zaś informowanie mnie o odczuciach po masażu, jak również pomiędzy kolejnymi zabiegami. 

Po masażu

Najczęściej polecam ćwiczenia, które mogą wspomóc leczenie. 

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu oraz skutki masażu?

Istnieje bardzo wiele przeciwskazań oraz skutków masażu, zarówno ogólnych jak i miejscowych. Wszystkie zawarłam we wspomnianej wyżej ankiecie.

Niezbędnik w pigułce

 • Najłatwiej się ze mną skontaktować, wysyłając mi smsa pod nr 792 225 292
 • Warto wcześniej dokonać wyboru masażu
 • Pracuję mobilnie na terenie Szczecina, Świdnicy i Wrocławia
 • Można się ze mną umówić w każdym dniu tygodnia w godzinach 12-20
 • Jestem otwarta na różne propozycje: masaż w innym miejscu niż mieszkanie pacjenta, masaże biurowe, dla grup, trening z pacjentem.
 • Do masażu należy przygotować duży ręcznik.
 • Najważniejsza jest dobra komunikacja.

Zapraszam do współpracy!