O mnie

Jestem dyplomowaną masażystką po dwuletnim Studium Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy. Posiadam dodatkowe kursy i certyfikaty z masażu tkanek głębokich, masażu Shantali i masażu stemplami ziołowymi. Masaż jest moją pracą i pasją, dziedziną, w której stale się rozwijam.

Jakie masaże wykonuję najczęściej?

W swojej pracy najczęściej wykonuję masaże: tkanek głębokich, klasyczne, sportowe, punktów spustowych oraz relaksacyjne. Często łączę elementy poszczególnych masaży, dostosowując zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz reakcji tkanki na stosowane bodźce. 

Wspomagająco stosuję masaż bańką chińską oraz stawiam bańki bezogniowe.

W czym mogę pomóc?

Pomagam pacjentom, którzy odczuwają napięcia mięśniowe (świeże lub przewlekłe), bóle wynikające z przeciążeń, stresu, siedzącego trybu życia, pracy fizycznej, treningów sportowych oraz konkretnych jednostek chorobowych. Osobom, które są przeciążone stresem, potrzebują odprężenia lub regeneracji.

Masaż sportowy dostosowuję do cyklu treningowego sportowca. 

Prowadzę głównie działalność mobilną, dojeżdżam do domu pacjenta.

Co jest dla mnie ważne?

Od dawna widzę człowieka na wzór starożytnych Greków. Ciało, dusza i umysł – łączą je skomplikowane i dynamiczne relacje. Bliskie jest mi zdanie Katarzyny Szymańskiej: „Sport zrodził się na gruncie greckiej kultury antycznej, stąd w swojej tożsamości odwołuje się do bogatego depozytu wartości tejże kultury: kreacji piękna cielesnego i duchowego, afirmacji życia, wszechstronności rozwoju człowieka, pełni egzystencji ludzkiej”. Uważam, że człowiek powinien dążyć do możliwie holistycznego rozwoju. Proces ten powinien trwać całe życie i być źródłem radości i spełnienia. Jeżeli któryś z elementów zostaje zaniedbany, pojawia się dyskomfort lub choroba.

Literatura – moja druga pasja

Filologia polska była moim pierwszym ukończonym kierunkiem, pasją i spełnieniem intelektualnym. Wydałam dwa zbiory poezji i dwie książki poświęcone mojemu miastu, Świdnicy. Aktualnie pracuję nad ukończeniem mojej pierwszej powieści. Prowadzę warsztaty pisarskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy oraz na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach studiów pisarskich.

Sport

Jestem osobą aktywną. Zaczęłam uprawiać sport w wieku 7 lat.

Pięć lat akrobatykę sportową w „Polonii” Świdnica, sześć lat strzelectwo sportowe, m.in. w WKS-ie „Śląsku” pod okiem trenera Andrzeja Kijowskiego.

Jestem instruktorką strzelectwa sportowego, bojowego i dynamiczno-praktycznego, posiadam licencję sędziego strzelectwa sportowego klasy trzeciej (specjalności karabin i pistolet) wydaną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Kursy instruktorskie odbyłam w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Firmie Szkoleniowej „Ka-Liber” w Zielonej Górze i ośrodku olimpijskim pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie.

Wiele dyscyplin sportowych uprawiałam amatorsko. Od wielu lat najbliższe są mi treningi siłowe i windsurfing.

Doświadczenie sportowe a moja praca

Dzięki wszechstronnemu doświadczeniu z powodzeniem dobieram pacjentom odpowiednie dla nich ćwiczenia fizyczne w procesie rehabilitacyjnym, jak i treningu sportowym. Zależy mi na tym, by moi pacjenci mogli utrzymywać ciało w zdrowiu i sprawności, korzystać ze sportu w sposób racjonalny, minimalizować kontuzje i napięcia mięśniowe.

Współpraca

Chcesz rozpocząć współpracę lub dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń: 79 222 52 92

Napisz maila: barbara_elmanowska@wp.pl